Predstavenie vinárov

Vinařství Maňák


Vinařství Štěpán Maňák (Žadonice, Česká republika-Morava)

Vinárstvo rodinného typu bolo založené v roku 1992. Nájdete ich v slováckej podoblasti južnej Moravy, asi 6 km od Kyjova. Táto oblasť je od severných vetrov chránená pohorím Chřiby. Práve na týchto južných svahoch, ktoré dávajú tejto krajine malebný ráz sú nejlepšie vinice. 

Vinice obrábajú v katastri obce Kostelec, kde v trati Stará hora majú viac ako 4 ha viníc, na ktorých sú odrody Rulandské biele, Muškát moravský a Muller Thurgau. V katastri obce Hýsly obrábajú 5 ha viníc s odrodami Merlot, Muškát moravský, Sauvignon, Rulandské modré, Chardonnay, Muller Thurgau a Veltlínske červené skoré. 

Dalšie ich vinice se nachádzajú v Žádoviciach v trati Fěruňk, kde obrábajú 10 ha viníc. Tam majú odrodovú skladbu rozmanitejšiu. Sú tam Ryzling rýnsky, Tramín červený, Cabernet moravia, Svatovavrinecké, Rulandské modré, Pálava, Neuburské, Rulandské šedé, Sauvignon, Merlot, Silvánske zelené, Irsai Oliver, Veltlínske zelené, Hibernal a Kerner.  

Pôda je tam hlinitopiesčitá a sprašovitá. Staršie vinice sú zatrávnené, mladé výsadby sú udržované čiernym úhorom. Ošetrovanie viníc prevádzajú v súlade s integrovanou produkciou. Vo všetkých viniciach majú nasadené dravé roztoče, ktoré udržujú harmonický ekosystém. Dôsledkom toho úplne vylúčili použitie herbicidov a jedov.

Vyrábajú a predávajú kvalitné prívlastkové vína, typické pre južnú Moravu. Vinařství Maňák  Vinařství Maňák  Vinařství Maňák

Weingut Conrad

Weingut Conrad (Rust, Rakúsko)

Brigitte a Dieter Conrad vyrábajú vlastné vína od roku 2000. V roku 2011 obdržali ekologický certifikát. V ich viniciach v okolí malebného mestečka Rust pestujú odrody Chardonnay, Muscat, Rizling rýnsky, Muškát Ottonel, Neuburské, Tramín a Rulandské biele a z modrých odrôd Blauburger, Gamay, Cabernet Sauvignon, Merlot, Rulandské modré a Zweigelt. Z niektorých druhov vyrábame aj sladké vína takzvaný Rustský Ausbruch. Vinárstvo je členom združenia Cercle Ruster Ausbruch, Ktoré bolo založené v roku 1991 a presadzuje zachovanie tradície tohto zlatistého sladkého moku, ktorý má dlhú 400 ročnú tradíciu. Pani Brigitte Conrad je predsedkyňou združenia už 6 rokov.

Weingut Conrad  Weingut Conrad

Pivnica Tibava

Pivnica Tibava (Tibava, Slovensko)

Korene vinohradníctva v oblasti Tibavy siahajú až do 15. storočia, avšak vinohradnícka a vinárska činnosť spoločnosti PIVNICA TIBAVA s.r.o. nadviazala na tradície založené na sklonku sedemdesiatych rokov 20-teho storočia, kedy v roku 1965 založili a vybudovali vinohradnícko-vinársky závod na pestovanie spracovanie hrozna - vínnu pivnicu v Tibave.

Vzhľadom na svoje pozície - ako klimaticko-pôdne, tak v tomto prípade i politické, mala Tibava ako jedna z mála na Slovensku už v časoch normalizácie výsadu - produkovala akostné odrodové vína, ktoré sa v tom čase v Slovenskej republike bežne nevyrábali (monopolné Vinárske závody spracúvali všetko hrozno a produkovali niekoľko zmesových vín, ktoré uvádzali na trh v SR). 

Základom kvalitného vína je zdravé, kvalitné hrozno, dopestované  v našich vinohradoch.

Na výrobu a vyzrievanie vín používame nerezové nádoby vybavené  technológiou riadenej fermentácie , čo nám umožňuje vyrábať technologicky čisté vína s odrodovou charakteristikou. Vyzdvihnúť odrodový charakter jednotlivých vín nám pomáhajú aj maceračné nádoby, v ktorých podľa potreby držíme rmut pri žiadanej teplote . Kvasenie vín pod drobnohľadom našich technológov prebieha striktne reduktívne, za použitia čistých kultúr kvasiniek. Počas celého procesu výroby vína máme k dispozícii vlastné laboratórium, v ktorom dokážeme analyzovať priebeh fermentačného procesu a podľa neho zaujať individuálny prístup ku každému vínu tak, aby výsledný produkt spĺňal  naše prísne požiadavky na kvalitu  ako i očakávania  zákazníkov.

Pivnica Tibava  Pivnica Tibava  Pivnica Tibava

VSTUPENKY - Objednávka/Rezervácia

Z dôvodu obmedzených kapacitných možností a predpokladaného značného záujmu Vás žiadam o potvrdenie účasti/rezerváciu vstupeniek najneskôr do 22.1.2016 (piatok). Vstupenky si môžete rezervovať odpovedaním na mailovú adresu info@vinopolis.sk s uvedením Vášho mena, počtu osôb a telefonického kontaktu. Vstupenky si môžete rezervovať aj telefonicky na tel.čísle 0903 520413.

Vašu rezerváciu Vám spätne potvrdím emailom, ktorý bude obsahovať ďalšie pokyny. 

Gourmand SK s.r.o., divízia Vinopolis
0903 520413 
info@vinopolis.sk 


Naspäť na ochutnávku vín 28.1.2016