Predstavenie vinárov

logo Bock

Bock pince (Villány, Maďarsko)

Vinárstvo Bock je rodinný podnik, v ktorom dedičstvo vinohradníctva a vinárstva pretrváva už celé desaťročia, ba aj storočie. Predkovia Bockovcov sa do Maďarska prisťahovali z Nemecka v 18.storočí. Rodina sa venuje vinohradníctvu a vinárstvu vo vinárskom kraji Villány od roku 1850. Láska k vínu a fortieľ jeho prípravy odvtedy prechádza z otca na syna, a vďaka tomu sa podniku darí. Rodina v roku 1958 kúpila späť pozemok, ktorý jej kedysi patril (kopec Jemmertál vo Villányi), a opäť začali pestovať hrozno a vyrábať víno. Jozef Bock je jeden z najznámejších a najpopulárnejších vinárov Villányskeho kraja. 

V roku 1997 získal Jozef Bock cenu Vinár roka. V roku 2007 mu za jeho významnú prácu vykonávanú v záujme maďarských vín a vínnej kultúry udelili vysoké štátne vyznamenanie - Rytiersky kríž Maďarska. 

Za svoju popularitu vďačí predovšetkým svojim odrodám Cabernet a cuvée s cabernetovým základom, komponovaným v rustikálnom štýle. Jozef Bock začal vyrábať víno v roku 1981 a už v strede 90-tych rokov patril večne veselý vincúr medzi troch najznámejších vinárov. Ponuka vín vinárstva Bock je veľmi široká: v palete ich výrobkov nájdeme vína od veľmi serióznych viacdruhových typu Bordeaux až po veľký Merlot, ale aj každým rokom populárnejšie Rosé Box. Spoločným menovateľom týchto vín je vždy prítomný jemne animálny a rustikálny charakter. Ročná produkcia je 500 000 fliaš.

Vinárstvo obhospodaruje 70 ha vlastných viníc a ďalších 70 ha prenajatých viníc. Pestované odrody sú: 

  • Cserszegi Fűszeres, Muscat Ottonel, Sauvignon Blanc, Lipovina
  • Rizling vlašský, Rizling rýnsky, Chardonnay
  • Modrý Portugal, Frankovka modrá, Kadarka, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlot, Pinot Noir, Syrah, Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon

               

         

logo neco estate


Neco estate (Bratislava-Vajnory, Slovensko)

Spoločnosť New Concept spol. s r. o., Bratislava pôsobí v oblasti výroby vína od roku 1997. Od roku 2011 uvádza na trh vína pod značkou neco estate winery. Myšlienka Andreja Dušana Liptáka na založenie vinárstva vznikla spontánne. Na začiatku bol nákup vinohradov a výroba vína pre vlastnú spotrebu, bez ambícií vyrábať veľké objemy. Dnes firma obhospodaruje 3 ha vlastných vinohradov v Strekove, zbytok hrozna vykupuje od svojho dodávateľa z Mužle, z Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti a taktiež spolupracuje s Poľnohospodárskym družstvom Vajnory pri výkupe hrozna z Malokarpatskej vinohradnickej oblasti.

Ročná produkcia je približne 30 000 fliaš prívlastkových vín. Hlavná prevádzka s pivnicou a prvotné spracovanie hrozna z Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti je v Hurbanove – časť Sesíleš. V Modre sa nachádzajú rozsiahle pivničné priestory na skladovanie a degustáciu vína a taktiež priestory na rôzne spoločenské udalosti. Marketing a distribúcia je riadená zo sídla v Bratislave - Vajnoroch.

Výroba vína je zameraná na produkciu tichých vín s prívlastkom z odrôd Chardonnay, Rizling rýnsky, Rizling vlašský, Sauvignon, Rulandské šedé, Rulandské biele, Rulandské modré, Frankovka modrá, Cabernet Sauvignon, Dornfelder, Dunaj, Rudava a Váh. Hrozno sa spracováva pod vedením pivničného majstra v pivnici areálu bývalého výskumného ústavu zeleninárskeho v Hurbanove. Obchodnými partnermi spoločnosti sú najmä hotely, vínotéky, súkromná klientela, svoj odbyt však naše vína nachádzajú aj pri slávnostných spoločenských udalostiach. Degustácie prevažne vo vinotékach alebo pre firmy na želanie vedie osobne pivničný majster.

foto neco estate   foto neco estate   foto neco estatelogo Helmuth Renner   


Weingut Helmuth Renner (Gols, Rakúsko)

Sme rodina a naše rodinné vinárstvo pokračuje už v tretej generácii. V roku 1988 Birgit a Helmuth začali podnikať a od roku 2014 ich dcéry Stefanie a Susanne poskytujú nové nápady a prinášajú mladícke nadšenie do procesu výroby vína.
Naša filozofia je stále pomerne rovnaká, ale budeme mať oči otvorené pre budúcnosť. Sme vždy pripravení zlepšovať sa v práci vo viniciach aj vo vinárstve.
Obrábame 13 hektárov vlastných viníc. Od roku 2012 sú všetky naše vinice a vína certifikované ako ekologické. Altenberg, Schafleiten, Goldberg, Gebühl a Ungerberg sú niektoré z lokalít, ktoré nám poskytujú veľkú terroir a širokú škálu sľubnej úrody.

foto Helmuth Renner   foto Helmuth Renner   foto Helmuth Renner   foto Helmuth Renner
        

VSTUPENKY - Objednávka/Rezervácia

Z dôvodu obmedzených kapacitných možností a predpokladaného značného záujmu Vás žiadam o rezerváciu vstupeniek najneskôr do 22.3.2017 (streda). Vstupenky si môžete rezervovať 3 spôsobmi:

1. odpovedaním na mail info@vinopolis.sk s uvedením Vášho mena, počtu osôb a telefonického kontaktu
2. telefonicky na tel.čísle 0903 520413
3. objednať cez eshop <<< Objednať TU >>>

Vašu rezerváciu Vám spätne potvrdíme emailom, ktorý bude obsahovať ďalšie pokyny. 

Gourmand SK s.r.o., divízia Vinopolis 
0903 520413 
info@vinopolis.sk 

Rezervácia vstupeniek