Predstavenie vinárov

logo Fitz & Petrík


Vinárstvo  Fitz & Petrík (Šenkvice, Malokarpatská vinohradnícka oblasť, Slovensko)

Písal sa rok 1975 a naši rodičia nám bez nášho vedomia do DNA zakódovali lásku k vínu. To sme však zistili až oveľa neskôr. Po viac ako 35 rokoch v nás naplno prepukla láska k vínu a vinohradom. Očarovala nás krása (nielen) malokarpatských vinohradov. A našou vášňou sa stali nové najmä slovenské odrody viniča vyšlachtené v Šenkviciach. 

 V živote máme to šťastie, že môžeme víno vyrábať pre zábavu a potešenie. Víno netvorí naše živobite. Každý kúsok voľného času, veľakrát aj na úkor našej rodiny, venujeme vinohradom a vínu. Pravidelne a s nadšením, podľa našich manželiek až príliš často, sledujeme ako sa víno vyvíja. 

 Kvalitné víno sa rodí vo vinohrade. Preto sa každým rokom snažíme zveladiť alebo rozšíriť vinice, tak aby sme mohli vyrábať víno z vlastných vinohradov. Chceme svojim kúskom prispieť k rozvoju vinohradníctva a vrátiť tak malokarpatskému regiónu jeho pôvodný ráz krásnych vinohradov.

 Veľmi radi experimentujeme. Práve jeden z mnohých experimentov nám priniesol unikátne cuveé - našu vlajkovú ľod ružové polosuché FOAJÉ. Víno vyrobené kupážovou troch odrodových vín. Základ tvorí samorodná mimoriadne aromatická odroda bieleho hrozna Ferdinand de Lesseps. Toto víno je v jednotlivých ročníkoch vždy zmiešané s jedným ružovým a jedným bielym odrodovým vínom tak, aby sme dosiahli vyváženú harmóniu vône, kyseliniek, zvyškového cukru a príťažlivú ružovú farbu.

 Je pre nás úžasným zážitkom, keď našim priateľom, známym ale aj neznámym naše víno chutí. Ak je aj pre Vás víno vášňou, láskou a neoddeliteľnou súčasťou potešenia zo života, ste u nás na správnej vinárskej a vinohradníckej adrese. 

 

      logo piálek & júger

Vinařství Piálek & Jäger (Nový Šaldorf, Znojemská vinárska oblasť, Česká republika-Morava)

Jsme vinařství dvou kamarádů navazující na rodinné tradice od padesátých let minulého století. Filozofií malého vinařství je vyrábět co možná nejkvalitnější odrůdová vína ze znojemské vinařské podoblasti a to v malých šaržích kolem 3.000 lahví. Celková roční výroba je přibližně 40.000 lahví. Vlastníme vinohrad na Kraví hoře a na Načeratickém kopci. Vína jsou vyráběna za použití nejmodernějších technologií, ale kloubí se zde i zkušenosti a klasické postupy získané od předků. Vinařství nabízí širokou nabídku degustací především v degustačním sklepě v Novém Šaldorfě, ale například i zážitkovou gastronomii a propojení vín s dobrým jídlem.

     Patříme mezi členy apelačního systému VOC Znojmo kde máme zařazeny všechny tři naše odrůdy – VZ, SVG, RR. Jsme také výrobci moravského „grand cru“ Kravák. Kromě degustací přímo v našich sklepích si můžete vychutnat naše vína i v dobrých restauracích po celé České republice. Naše vína najdete i v podnicích oceněnými michelinskou hvězdou.

      

VSTUPENKY - Objednávka/Rezervácia

Z dôvodu obmedzených kapacitných možností Vás žiadame o rezerváciu vstupeniek najneskôr do 10.4.2018 (utorok). Vstupenky si môžete rezervovať 3 spôsobmi:

1. odpovedaním na mail info@vinopolis.sk s uvedením Vášho mena, počtu osôb a telefonického kontaktu
2. telefonicky na tel.čísle 0903 520413
3. objednať cez eshop <<< Objednať TU >>>

Vašu rezerváciu Vám spätne potvrdíme emailom, ktorý bude obsahovať ďalšie pokyny. 

Gourmand SK s.r.o.
0903 520413 
info@vinopolis.sk 


OBJEDNAŤ VSTUPENKY


UPOZORNENIE
 

Firma Gourmand SK s.r.o. ako organizátor podujatia si vyhradzuje právo zmeny vinárstiev v prípade nepredvídaných okolností. O prípadných zmenách budeme informovať zákazníkov písomne prostredníctvom SMS alebo emailu.


NASLEDUJÚCE OCHUTNÁVKY VÍN

 

OBJEDNAŤ VSTUPENKY 26.04.2018, Vinárstvo Horváth Vinhor (Doľany, Slovensko), Vinařství Syfany (Vrbice, Česká republika-Morava)


OBJEDNAŤ VSTUPENKY 17.05.2018, Pivnica Tibava (Tibava, Slovensko), Vinařství Jedlička (Bořetice, Česká republika-Morava)AKO SA DOSTANETE NA LOĎ

Loď menom Botel Gracia je zakotvená vedľa hotela Devín (Rázusovo nábrežie, Bratislava).